Kazerne Dossin is een memoriaal, museum en documentatiecentrum over de Holocaust en mensenrechten in de Belgische plaats Mechelen. Tijdens WOII, in 1942-1944, zette de Duitse bezetter de Dossin kazerne in als een verzamelkamp voor Belgische Joden, Roma en Sinti. Vanuit dit kamp werden zo’n 25.500 Joden en 354 Roma en Sinti gedeporteerd, de meesten naar Auschwitz-Birkenau. Minder dan 5% keerde levend terug.
Vandaag doen wij mee aan het event “ELKE NAAM TELT”
Hoe maak je een connectie met iemand die 80 jaar geleden werd gedeporteerd?
Het gaat als volgt:
Er wordt een naam aan jou gekoppeld. Een naam van iemand die tijdens de Tweede Wereldoorlog werd gedeporteerd vanuit de Dossinkazerne. Je komt naar Kazerne Dossin in Mechelen. Je zegt de naam luidop in een microfoon – wij nemen dit op. Je krijgt informatie over de persoon en schrijft zijn of haar naam op de muur. Je bezoekt het museum gratis en ontdekt het hele oorlogsverhaal. Wanneer alle namen zijn ingesproken en opgenomen, spelen wij ze non-stop af. Luidop, in het Memoriaal. Zo geef jij iemands naam terug op de plek waar die werd afgenomen. Zo maak jij een connectie met iemand uit het verleden. Ontdek aan wie Marie werd gekoppeld en kom ook langs.
Afspraak om 14u00 ter plaatse – Goswin de Stassartstraat 153 – Mechelen.
Carpoolen kan aan het gekende tarief € 0,10 als je alleen de wagen deelt, € 0,07 als je met meerdere de wagen deelt.
BELANGRIJKE NOOT:
Indien we een rondleiding met gids willen (€ 95,00) dan wordt de prijs gedeeld door het aantal deelnemers – dus laat bij je inschrijving weten of een gids gewenst is of niet – de meerderheid wint!
Contactpersoon Mieke).
Recente reacties